Czym się kierować przy zakupie opału

Najwyższa kaloryczność czy najlepszy skład?

Przeważnie podstawowym błędem przy wyborze węgla jest przecenianie kaloryczności. Na faktyczną wartość składa się wiele czynników. Wbrew ogólnej opinii ten parametr nie decyduje w pełni o jakości produktu.
Również istotne są wartości takie jak: CIEPŁO SPALANIA, Zawartość zanieczyszczeń, spiekalność i zawartość popiołu. Niejednokrotnie produkty których tzw. „Wartość opałowa” jest niższa, są równie efektywne a ich faktyczna jakość o wiele wyższa.
Nie spiekają się, są mniej zanieczyszczone a produkcja pyłu (dymu i sadzy) czy popiołu jest o wiele niższa. Wybierając czystszy produkt o niższej kaloryczności zyskujesz komfort użytkowania, przy tej samej efektywności.

 

Palenie a środowisko

Ogrzewając dom opałem ekologicznym, nie powodujemy znaczących zmian w jakości powietrza, co przede wszystkim jest korzystne dla naszego zdrowia i dla środowiska. Produkty NO SMOKE cechuje o wiele niższa emisja pyłu i sadzy. Nie powodują smogu , są bezwonne, czyste i ekologiczne.

 

Przewaga węgla workowanego

Węgiel pakowany w worki jest wygodniejszy w użytkowaniu, łatwiej się go przechowuje, jest czystszy, podzielony na mniejsze porcje, ułożony na palecie i zabezpieczony. Mikrowentylacja redukuje wilgotność dzięki temu surowiec utrzymany jest w o wiele lepszych warunkach niż tzw. Węgiel „luzem”. Można bez obaw że zamoknie, trzymać go w garażu, piwnicy lub na podwórku pod wiatą czy daszkiem. Łatwo i wygodnie jest przenosić go w potrzebnej ilości do kotłowni, „zasypywać” piec czy uzupełniać zbiornik podajnika w przypadku pieców półautomatycznych.

 

najlepszy-węgiel

ADDITIONAL LINKS

Sometimes the simplest things are the hardest to find. So we created.